Tibetské zpívající mísy jsou křehké, a to zdaleka nejen ty křišťálové. Pokud vám bronzová mísa upadne na tvrdou zem (dlažba, beton…), může prasknout a přestat hrát.
Jestliže dáváte několik mís do sebe a převážíte je, mohou je nárazy deformovat a změnit tak jejich zvuk.
Proto se tibetské mísy balí. V zásadě stačí do starého ručníku, ale… Co když to chci prakticky? Co když je tibetských mís víc?
Pokud máte křišťálové mísy, tak na ty se vyrábí obaly přímo na míru (viz obrázek s koukající bílou paličkou z kapsičky). Bohužel na kovové mísy nesedí (křišťálové mísy bývají vyšší a užší). Hledání správné varianty vám dá dost zabrat. Ale je to prostor pro šikovné švadlenky.
Sami Nepálci mi dodávají do e-shopu barevné sáčky se zdrhovadlem a zesíleným dnem. Je to jednoduché řešení. Navíc se dá silné dno využít jako podložka pro hraní. Mám vyzkoušeno, že taška, ač se nezdá, unese moji cestovní čakrovou sadu tj. 7 mís, cca 7,5 kg.
Pokud máte v sáčku (tašce) více misek, měli byste je oddělit plátýnky, ručníky, utěrkou, podložkami… Nebo mít na každou misku vlastní sáček. Dají se koupit v různých barvách a můžete podle barev odlišovat, která miska je která.
Když nesete mísy někam dál a je jich víc, je lepší vsadit na kolečka – kufr, nákupní taška (s kolečky, nejlépe ta, která jedou i do schodů) – jen pozor na nosnost.
Velká vychytávka je taška na bowlingové koule. Jsou upravené pro velkou zátěž, vypolstrované, s kolečky. Prostor pro boty se dá úžasně využít pro paličky a další pomůcky.
V čem převážíte/přenášíte své tibetské mísy vy?
Jsem lektorka a inspirátorka s tibetskou zpívající mísou.
Tibetské zpívající mísy mi vstoupily do života v říjnu 2016. Byla to láska na první poslech. Vydala jsem se na cestu objevování a učila se od lektorů z Čech, Evropy, z Indie, Nepálu a Ameriky (seznam konkrétních kurzů je na mém webu na stránce O mně >>).
Naprostá většina je zahraničních. Překvapilo a zklamalo mě, jak málo materiálů je v ČR k dispozici a rozhodla se to změnit. Natáčím videa, píšu e-booky, články, pořádám kurzy >>> a workshopy. Učím, jak pečovat s tibetskou mísou o sebe i o druhé.
Jsem autorkou online kurzu autoterapie tibetskou mísou MySelf Massage©, kde se s tibetskou mísou opečujete od hlavy k patě nebo obráceně. Učím také profesionály >>>, jak mísy zařadit do jejich terapií, rozšířit nabídku pro klienty a odlišit se tak od konkurence.
Na tibetských mísách oceňuji, že s nimi může pracovat kdokoliv – nemusíte v cokoliv věřit. Je jen na vás, jestli překročíte zákony fyziky nebo ne. Pokaždé to bude jízda.